Home » All News » General Notices » RSC 2015 Awards

 
 

RSC 2015 Awards

 

Congratulations to all our participants in the School of Tomorrow Asia Regional Student Convention 2015!

Here are the awards achieved by our students in their respective categories:

Pastels Junior
Audrey Clarisse S Alvaera – 2nd

Pencil Sketching Junior
Audrey Clarisse S Alvaera – 2nd

Knitting
Emmalin Chong Qingfang – 1st
Jenny Kim Ha Kyoung – 4th

Scrapbooking
Emmalin Chong Qingfang – 1st
Lim Kai Ting – 3rd

Social Studies Collection
Tomer Teo Wei Jie – 5th

Photography Colour Scenic Senior
Peyton Choo E-Lynn – 4th

Photography Colour Still Life Senior
Rebecca Chow Jia Yi – 5th

200m Dash Female Junior
Danella Nicole S Calina – 2nd

4x100m Female Junior
Victoria Huang Tianyi, Clarice Liu Xi Lin, Audrey Clarisse S Alvaera and Danella Nicole S Calina – 5th

100m Dash Male Senior
Johan Cornelius Poland-Pham – 3rd

400m Dash Female Senior
Maria Dianata Bastian – 3rd

800m Run Female Senior
Kim Eun Myung – 1st
Rebecca Chow Jia Yi – 6th

4x100m Relay Female Senior
Emmalin Chong Qingfang, Jamie Tan Da Rong, Jerusha Nithiajothi and Kim Eun Myung – 3rd

High Jump Female Senior
Kim Eun Myung – 1st

Long Jump Female Senior
Angeline Hey Ting Fang – 5th
Rebecca Chow Jia Yi – 6th

Shot Put Female Senior
Kim Eun Myung – 1st

Famous Speech
Josh Lim Sheng Wei – 2nd

Illustrated Story Telling Female Junior
Danella Nicole S Calina – 4th

Expressive Reading Female Junior
Clarice Liu Xi Lin – 3rd
Audrey Clarisse S Alvaera – 4th

Expressive Reading Male Senior
Jeremy Ronald Khoo Wai Keong – 1st

Expressive Reading Female Senior
Jamie Tan Da Rong – 1st
Peyton Choo E-Lynn – 3rd
Jerusha Nithiajothi – 6th

Poetry Recitation Female Junior
Ysabella Franchesca Aquino Golfo – 4th

Poetry Recitation Male Senior
Odko Baatarsuren Odbayasgalan – 6th

Poetry Recitation Female Senior
Sarah Tan Xin Xian – 2nd

Dramatic Dialogue
Kim Eun Myung and John Kim Hee Myeong – 2nd

Spelling Junior
Clarice Liu Xi Lin – 1st

Chess Senior
Lee Cheng Xin – 1st

Table Tennis Female Junior
Shannen Meg C Pacis – 3rd

Table Tennis Male Senior
John Kim Hee Myeong – 5th

Female Solo Junior
Shannen Meg C Pacis – 1st
Clarice Liu Xi Lin – 4th

Female Duet Junior
Shannen Meg C Pacis and Audrey Clarisse S Alvaera – 1st

Male Solo Senior
Joel Josiah George – 3rd
Josh Lim Sheng Wei – 6th

Female Solo Senior
Angeline Hey Ting Fang – 1st

Female Duet Senior
Emmalin Chong Qingfang and Jenny Kim Ha Kyoung – 3rd
Angeline Hey Ting Fang and Jamie Tan Da Rong – 4th
Rebecca Chow Jia Yi and Peyton Choo E-Lynn – 6th

Mixed Duet Senior
Josh Lim Sheng Wei and Angeline Hey Ting Fang – 3rd
Kim Eun Myung and John Kim Hee Myeong – 4th
Law Sai Kit and Sarah Tan Xin Xian – 6th

Female Trio Senior
Kim Eun Myung, Emmalin Chong Qingfang and Jenny Kim Ha Kyoung – 1st

Mixed Quartet Senior
Josh Lim Sheng Wei, Emmalin Chong Qingfang, Angeline Hey Ting Fang and Peyton Choo E-Lynn – 1st

Piano Solo Senior
Peyton Choo E-Lynn – 6th

String Plucked Senior
Law Sai Kit – 4th
Josh Lim Sheng Wei – 6th

Events of the Heart
Ian Lim De Xun – Spelling Group, 100m Dash Male, Male Solo, Poetry Recitation

School Award
Platform Division – 3rd

RSC 2015 (1)

RSC 2015 (2)

RSC 2015 (3)

RSC 2015 (4)

RSC 2015 (5) RSC medals 2

RSC Medals 2